Za 10 let působení v oboru bezpečnosti osob ve výrobním prostředí již známe mnohé odpovědi na otázky jak kvalitně a funkčně připravit zaměstnance. Připravit je tak aby v zátěžové situaci reagovali tak jak očekává zaměstnavatel, kolegové, okolí. Aby reagovali tak aby situaci skutečně pomohli a vyšli bez ztráty „kytičky“ - fyzického ale také duševního zdraví.

Náš multidisciplinární tým sestavil produkty vzdělávání v bezpečnosti a úspěšně jimi školí zaměstnance nejen výrobních firem. Naše produkty se neustále vyvíjejí a to také s pomocí cca 4 000 lidí, které jsme našimi bezpečnostními produkty vzdělali od roku 2015 (dříve jsme statistiku nevedli).

Bezpečnostní vzdělávání bez praxe je jako autoškola bez jízd!

O Vašich představách si s Vámi promluví a na míru Vám produkt připraví a realizují


Garantka odborné kvality zážitkový kurzů první pomoci. Lektorka.

MUDr. Marie Raszyková

Garantka odborné kvality zážitkový kurzů první pomoci. Lektorka.

Absolventka Lékařské fakulty MU v Brně. Lékařka FNSP v Ostravě. Přednáší na Lékařské fakultě OU. Zdravotník první pomoci. Dlouholetá praxe na sportovních akcích.

Maruška je nejen celou duší lékařka, ale také nadšeně vyráží do přírody. V posledních letech také nadšeně opečovává dům v Beskydech.

Garantka odborné kvality zážitkový kurzů první pomoci. Lektorka.

Mgr. Eva Janíková

Garantka odborné kvality zážitkový kurzů první pomoci. Lektorka.

Absolventka SZŠ ve Vsetíně, UP v Olomouci – učitelství zdravotních předmětů pro SZŠ. Zdravotní sestra Chirurgické kliniky FNSP v Ostravě. Je pedagogem Lékařské fakulty OU v Ostravě.

Přátelé, kultura, příroda, sport – Evce nic není cizí. Díky práci na fakultě a styku se studenty je stále mladší! Pořád někde v akci – v nemocnici, ve škole, nebo někde úúúplně jinde.

Garant kvality produktů PO Prakticky. Instruktor technických aktivit.

Plk. Ing. Jiří Rogowski

Garant kvality produktů PO Prakticky. Instruktor technických aktivit.

Ředitel Školního a výcvikového zařízení HZS ČR ve Frýdku – Místku. Profesionální instruktor výcviku příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky.

Jirka je další člověk v naše týmu, který je něčím tělem i duší – hasičem. Od malička. Když profesně nebrázdí s hasiči elévy divokou vodu Rakousku, není skloněn ve výcvikovém kontejneru pod ohnivým peklem, nebo neřeší náročné vedení výcvikového střediska, vezme lano a jde do skal. Nebo na kolo.

Instruktor technických aktivit. Specialista na mediaci a krizový management.

Mgr. Aleš Mosler

Instruktor technických aktivit. Specialista na mediaci a krizový management.

Aleš je nejen všestranný sportovec s outdoorovými zkušenostmi z celé Evropy, ale také vnímavý středoškolský pedagog s citem a porozuměním.

Produkční a obchodní činnost. Lektor.

Bc. Adam Žídek

Produkční a obchodní činnost. Lektor.

Absolvent SOŠ Požární Ochrany ve Frýdku-Místku. Absolvent Pedagogické fakulty Ostravské univerzity se zaměřením na vzdělávání dospělých. Osoba odborně způsobilá v prevenci rizik – BOZP. Odborně způsobilý instruktor první pomoci. Absolvent programu Neodkladná zdravotnická pomoc HZS ČR (Hasič - zdravotník). Osoba odborně způsobilá v oblasti PO.

Adama nejspíše potkáte na horách. Nebo pokud se mu bude dařit – nepotkáte! Rád chodí tiše a svižně. Na skalách už Vám ale neuteče. Možná s přístrojem pod vodu. Možná je ale také hledá pro sebe a svůj tým kvalitní vzdělávání. Taky se ale věnuje rekonstrukci statku v Oderských vrších.

Adam je duší projektu BOZP aktivně. Jeho zájem o „adrenalinové“ sporty v přírodě jej, v kombinaci s dospíváním v hasičsko-záchranářské rodině, přivedl nutně ke zdravému a realistickému vztahu k riziku a jeho řízení. Ke studiu požární ochrany, prevenci rizik, psychologie bezpečnosti. V dlouhodobém horizontu jej pak toto vedlo k tomu o čem jsou tyto stránky – o záchraně zdraví lidí díky smysluplnému vzdělávání v bezpečnosti.


Na realizacích větších, náročnějších aktivit se spolu s našim jádrovým týmem podílejí ještě mnozí další šikovní a talentovaní lidé. Jejich spolupráce si vážíme a za veškerý přínos naší věci jim děkujeme!